RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG NA 2024 ROK

Beneficjent : Powiat Lubiński, ul. Jana Kilińskiego 12b, 59 – 300 Lubin.

1.Nazwa zadania : „Remont odcinka drogi powiatowej nr 1221D, obręb Składowice”.

Całkowity koszt realizacji zadania : 1 330 558,50 zł

Kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg : 1 064 446,80 zł

Wartość wkładu własnego (dotacja Gminy Lubin) : 266 111,70 zł

W ramach zadania zrealizowano remont drogi powiatowej nr 1221D o długości 1,00 km, tj. wykonano ścinkę poboczy, częściowe frezowanie nawierzchni w miejscach jej wypiętrzeń, uzupełnienie ubytków i zapadnięć nawierzchni masą asfaltową oraz odtworzenie warstwy ścieralnej z asfaltobetonu. Remont drogi powiatowej obejmował swym zakresem również odtworzenie pobocza z zagęszczonego kruszywa. Celem poprawy odwodnienia drogi wyczyszczono i odtworzono skarpy rowów oraz wyregulowano dna rowów przydrożnych wg rzędnych umożliwiających spływ wód opadowych. Na odtworzonej nawierzchni wykonano oznakowanie poziome.

2. Nazwa zadania : „Remont drogi powiatowej nr 1202D od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 323 do skrzyżowania z drogą gminną nr 101162D w miejscowości Gawrony”.

Całkowity koszt realizacji zadania : 1 928 799,88 zł

Kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg : 1 350 159,91 zł

Wartość wkładu własnego (dotacja Gminy Rudna) : 578 639,97 zł

W ramach realizacji zadania zaplanowano do wykonania remont nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 1202D o długości 1,291 km. W ramach zadania zostanie wykonana ścinka poboczy, częściowe frezowanie nawierzchni w miejscach jej wypiętrzeń, uzupełnienie ubytków i zapadnięć nawierzchni masą asfaltową oraz odtworzenie zdegradowanej warstwy ścieralnej z asfaltobetonu. Remont drogi powiatowej obejmuje swym zakresem również odtworzenie pobocza z zagęszczonego kruszywa. Celem poprawy odwodnienia drogi zaplanowano wyczyszczenie i odtworzenie skarpy rowów oraz wyregulowanie dna rowów przydrożnych wg rzędnych umożliwiających spływ wód opadowych. Na odtworzonej nawierzchni zostanie wykonane oznakowanie pionowe i poziome.