RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG NA ROK 2023

Zadanie zrealizowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w roku 2023:

Beneficjent: Powiat Lubiński, ul. Jana Kilińskiego 12B, 59 – 300 LubiN

1. Nazwa zadania: Remont drogi powiatowej nr 1219D w Szklarach Górnych

Koszt całkowity realizacji zadania : 1.955.486,00 zł

Kwota dofinansowania z Funduszu: 1.368.840,20 zł

Wartość wkładu własnego w ramach wydatków kwalifikowanych: 586.645,80 zł

W ramach realizacji zadania wyremontowano 1,26 km drogi powiatowej nr 1219D w Szklarach Górnych. W ramach zadania wykonano ścinkę poboczy, częściowe frezowanie nawierzchni w miejscach jej wypiętrzeń, uzupełnienie ubytków i zapadnięć nawierzchni masą asfaltową oraz odtworzenie warstwy ścieralnej z asfaltobetonu. Wyremontowano istniejący chodnik. Odtworzono pobocza z zagęszczonego kruszywa. Celem poprawy odwodnienia drogi wyczyszczono i odtworzono skarpy rowów oraz wyregulowano dna rowów przydrożnych wg rzędnych umożliwiających spływ wód opadowych. Na odtworzonej nawierzchni wykonano oznakowanie pionowe i poziome.

2. Nazwa zadania: Remont drogi powiatowej nr 1208D na odcinku Toszowice – Tymowa

Koszt całkowity realizacji zadania – wydatki kwalifikowalne: 2.183.519,69 zł

Kwota dofinansowania z Funduszu: 1.091.759,84 zł

Wartość wkładu własnego w ramach wydatków kwalifikowanych: 1.091.759,84 zł W ramach realizacji zadania zaplanowano do wyremontowania 1,650 km drogi powiatowej nr 1208D na odcinku Toszowice – Tymowa. W ramach zadania zaplanowano wykonanie ścinki poboczy, częściowe frezowanie nawierzchni w miejscach jej wypiętrzeń, uzupełnienie ubytków i zapadnięć nawierzchni masą asfaltową oraz odtworzenie warstwy ścieralnej z asfaltobetonu i odtworzenie pobocza z zagęszczonego kruszywa. Celem poprawy odwodnienia drogi zaplanowano wyczyszczenie i odtworzenie skarpy rowów oraz wyregulowanie dna rowów przydrożnych wg rzędnych umożliwiających spływ wód opadowych. Na odtworzonej nawierzchni zaplanowano wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Zadanie

3. Nazwa zadania: Remont drogi powiatowej nr 1234D w miejscowości Gorzyca

Całkowity koszt realizacji zadania : 2 070 100,98 zł

Koszty kwalifikowane : 1 945 132,33 zł

Koszty niekwalifikowane (nadzór inwestorski, roboty dodatkowe) : 124 968,65 zł

Kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg : 1 556 105,86 zł

Wartość wkładu własnego

– dotacja Gminy Lubin : 399 799,80 zł,

– środki własne Powiatu Lubińskiego : 114 195,32 zł

W ramach zadania zrealizowano remont drogi powiatowej nr 1234D o długości 1,30 km, tj. wykonano ścinkę poboczy, częściowe frezowanie nawierzchni w miejscach jej wypiętrzeń, uzupełnienie ubytków i zapadnięć nawierzchni masą asfaltową  oraz odtworzenie warstwy ścieralnej z asfaltobetonu. Prace budowlane na drodze powiatowej nr 1234D w miejscowości Gorzyca obejmowały również swym zakresem remont nawierzchni chodnika, zjazdów oraz peronów przystankowych, a także odtworzenie poboczy z zagęszczonego kruszywa. Celem poprawy odwodnienia drogi powiatowej wyczyszczono i odtworzono skarpy rowów oraz wyregulowano dna rowów przydrożnych wg rzędnych umożliwiających spływ wód opadowych, a także oczyszczono istniejące wpusty oraz studnie deszczowe. Na odtworzonej nawierzchni wykonano oznakowanie pionowe i poziome.